GOŁOWKIN-CANELO PRAWDOPODOBNIE 17 WRZEŚNIA 2016

Redakcja, ESPN Deportes

2015-12-11

Zgodnie z przypuszczeniami do września 2016 roku przyjdzie nam poczekać na walkę Giennadija Gołowkina (34-0, 31 KO) z Saulem Alvarezem (46-1-1, 32 KO). Według niepotwierdzonych jeszcze informacji obozy obu pięściarzy doszły do porozumienia, na mocy którego "GGG" i "Canelo" stoczą wcześniej po jeszcze jednym pojedynku.

Kazach ma wrócić w marcu na gali, na której ponownie wystąpi także czempion wagi muszej, w opinii wielu najlepszy bokser świata bez podziału na kategorie wagowe Roman Gonzalez (44-0, 38 KO). Meksykanin z kolei zaboksuje w maju, jak już kilka tygodni temu zapowiedział jego promotor Oscar De La Hoya.

Dodatkowe występy mają pomóc zbudować zainteresowanie potyczką popularnego "Canelo" z mimo wszystko wciąż niezbyt dobrze znanym - jak sugerują wyniki PPV - Gołowkinem. Datę ich bezpośredniego starcia wstępnie wyznaczono na 17 września - dzień po Grito de Dolores, meksykańskim święcie niepodległości.

W stawce potyczki Gołowkin-Canelo znajdą się trzy pasy wagi średniej - IBF, WBA i WBC. Władze tej ostatniej federacji dały reprezentantom zawodników do dzisiaj, tj. 11 grudnia, czas na decyzję w sprawie mistrzowskiej potyczki. W ciągu kilku najbliższych godzin WBC powinna potwierdzić powyższe plany.