GŁAZKOW BĘDZIE SIĘ UBIEGAĆ O ROSYJSKI PASZPORT

Redakcja, tass.ru

2015-12-10

Ukrainiec Wiaczesław Głazkow (21-0-1, 13 KO), który został wyznaczony do walki o odebrany Tysonowi Fury'emu (25-0, 18 KO) pas IBF w wadze ciężkiej, będzie się ubiegać o rosyjskie obywatelstwo - poinformował promotor pięściarza.

31-letni zawodnik z Ługańska, obecnie mieszkający na Florydzie, posiada dom w Krasnodarze i planuje tam osiąść na stałe. Podczas najbliższej podróży do Rosji zamierza złożyć wszystkie dokumenty niezbędne do uzyskania rosyjskiego paszportu.

Głazkow ma w najbliższych miesiącach zaboksować o tytuł IBF z Charlesem Martinem (22-0-1, 20 KO). Obozy obu pięściarzy do 18 grudnia mają czas na osiągniecie porozumienia w sprawie organizacji tej potyczki, w przeciwnym razie zarządzony zostanie przetarg.

Fury, dotychczasowy mistrz IBF, który pas wywalczył zaledwie kilkanaście dni temu, został pozbawiony tytułu, ponieważ odmówił walki z posiadającym status obowiązkowego pretendenta Ukraińcem. Brytyjczyk woli spotkać się w znacznie bardziej dochodowym rewanżu z jego rodakiem Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO).