MAŁE PIĘŚCI: GŁOS REBELII

Jakub Biłuński, Opracowanie własne

2015-12-06

Dwa prawe proste mańkuta, odczepne do szpiku kości. Hołd złożony cygańskiemu geniuszowi i reakcja na mowę pogardy. O rise, rise, rise, dark horse on the wind.

GŁOS REBELII

  W SZATNI
       
        Cały team staje w kręgu. Ostatnia modlitwa. Chrześcijanie i muzułmanie. Irlandzcy Cyganie, Pakistańczycy, Jamajczycy. Czarne owce brytyjskiego społeczeństwa. Razem przeciwko plastikowym Niemcom. Przeciwko pieprzonemu nudziarzowi z doktoratem. Zawistnikom na pohybel.
       
       - W imię Jezusa Chrystusa, naszego Pana. Bądź dzisiaj z nami słodki Jezu. Daj Tysonowi siłę, szybkość i spryt. A nade wszystko niech obaj wojownicy wrócą bezpiecznie do domu. Niech wygra lepszy. Amen.
       
       - Bismillaah ar-Rahman ar-Raheem. Al hamdu lillaahi rabbil ‘alameen. Ar-Rahman ar-Raheem Maaliki yaumid Deen. Iyyaaka na’abudu wa iyyaaka nasta’een. Ihdinas siraatal mustaqeem. Aameen.
       
       - C’mon!!!

  PO WALCE
       
        Artykuły z wyspiarskiej prasy są pełne zazdrości, rasizmu i ignorancji. Mniej lub bardziej skrywanej. ''To, że Tyson Fury jest dziś mistrzem świata, pokazuje, jak bardzo dyscyplina jest pozbawiona talentów. Nigdy nie było mistrza posiadającego mniejsze pięściarskie umiejętności niż Fury - ten facet nie potrafi nawet skonstruować lewego prostego'' - oto fragment tekstu z brukowego ''The Sun''. Jest również wiele krytyki w białych rękawiczkach, kładącej akcent na rzekomą ''brzydotę walki'' i ''słaby występ Kliczki''. Oprócz dziennikarzy z reakcyjnego podziemia, nikogo nie stać na przyznanie, że Fury zagrał koncert dla koneserów. Że mamy do czynienia z najbardziej charyzmatycznym mistrzem od czasów Muhammada Alego.
       
        Brytyjskim kolegom wtórują Polacy, z mainstreamową drużyną na czele. Radosław Leniarski pisze, że walka była ''zapasami kaszalota z waleniem''. Krzysztof Smajek twierdzi, że ''w sobotę trudniej byłoby zabrać dziecku lizaka niż odebrać pasy Kliczce''. Janusz Pindera przekonuje, że ''Fury nic nadzwyczajnego w tej walce nie pokazał''. To tylko niektóre cytaty z artykułów ludzi, którzy skazywali Fury’ego na porażkę. Ludzi, dla których nie może być taryfy ulgowej. Nadszedł czas, by pociągnąć ich do odpowiedzialności.
      
       Ta wojna się nigdy nie skończy.
      
       No retreat, no surrender! Gypsy Warrior!!!

MAŁE PIĘŚCI: KLICZKO vs FURY (cz. 4) >>>