CANELO DOSTAŁ WIĘCEJ CZASU OD WBC. WALKA Z GGG WE WRZEŚNIU 2016?

Redakcja, ESPN

2015-12-05

Jak można było się spodziewać, władze World Boxing Council poszły na rękę mistrzowi wagi średniej Saulowi Alvarezowi (46-1-1, 32 KO) i dały Meksykaninowi więcej czasu na to podjęcie decyzji w sprawie walki z obowiązkowym pretendentem Giennadijem Gołowkinem (34-0, 31 KO).

"Canelo" zdobył pas 21 listopada, kiedy pokonał Miguela Cotto, i miał 15 dni na poinformowanie WBC o swoich planach. Termin się zbliża, ale w piątek WBC poinformowała, że zostanie wydłużony do piątku, 11 grudnia. Jako powód podano niedawną przerwę świąteczną (Dzień Dziękczynienia) oraz "dobrą wolę obu stron w kwestii osiągnięcia porozumienia".

Według Dana Rafaela, dobrze poinformowanego dziennikarza ESPN, reprezentanci obu pięściarzy osiągną konseknsu i zdecydują, że zawodnicy stoczą po jeszcze jednym pojedynku - Gołowkin w lutym/marcu, a Alvarez w dobrowolnej obronie tytułu na początku maja - po czym w końcu skrzyżują rękawice w wielkim pojedynku unifikacyjnym w połowie września, przy okazji Grito de Dolores - meksykańskiego święta niepodległości