KLICZKO Z JEDNYM Z NAJGORSZYCH WYNIKÓW W HISTORII COMPUBOX

Redakcja, boxingscene.com

2015-12-02

Statystyki są nieubłagane. Władimir Kliczko (64-4, 53 KO) zaliczył w sobotę najgorszy występ w historii mistrzowskich walk w wadze ciężkiej obsługiwanych przez CompuBox. W starciu z Tysonem Furym (25-0, 18 KO) zadawał średnio cztery celne ciosy na rundę, przy dziewiętnastu wyprowadzanych.

Taki wynik daje też Kliczce jedno z czołowych miejsc w dziejach wszystkich dywizji. Równie słabą postawę na przestrzeni dwunastu mistrzowskich rund zanotowało tylko trzech innych pięściarzy - Joseph Agbeko w konfrontacji z Guillermo Rigondeaux (4 celne ciosy na rundę, 29 wyprowadzanych), James "Bonecrusher" Smith w potyczce z Mike'em Tysonem (4/22) oraz Reggie Johnson w pojedynku z Royem Jonesem Jr (4/32).

Co ciekawe, niewiele lepsze statystyki osiągnęli w starciu z nim dwaj rywale Kliczki. Podczas 36 minut walki z "Dr. Stalowym Młotem" Aleksander Powietkin i Mariusz Wach zadawali średnio 5 uderzeń na rundę.

W sumie Kliczko w konfrontacji z Anglikiem, przegranej jednogłośną decyzją sędziów, zadał jedynie 52 celne uderzenia. Agbeko, Smith i Johnson we wspomnianych potyczkach doprowadzili do celu nieweiele mniej - po 48.