MME 2015: KADIRU KRÓLEM OLBRZYMÓW, KOMPLET ZŁOTYCH MEDALISTÓW

Redakcja, Informacja prasowa

2015-11-28

Dzisiejszy dzień był zupełnie inny niż poprzednie, gdyż tym razem nie mieliśmy okazji emocjonować się walkami z udziałem polskich pięściarzy. Nasi ostatni reprezentanci, czyli Konrad Kozłowski, Sebastian Wiktorzak i Kamil Mroczkowski, przegrali swoje piątkowe pojedynki półfinałowe i solidarnie zakończyli imprezę z brązowymi medalami. W sobotę, podczas uroczystej gali finałowej, poznaliśmy natomiast dziesięciu młodzieżowych mistrzów Europy.

Zanim doczekaliśmy się jednak pojedynków o złoto, odbyła się krótka ceremonia, podczas której miały miejsca symboliczne podziękowania dla osób zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy. Na ringu pojawili się między innymi organizatorzy, prezesi i Prezydent Kołobrzegu. Gościem specjalnym uroczystości był Franco Falcinelli, prezydent Europejskiej Konfederacji Boksu (EUBC).

Po zakończeniu części oficjalnej można było przejść do rozpoczęcia efektownej gali, w trakcie której najlepsi młodzi pięściarze z całego kontynentu toczyli pełne emocji pojedynki o złote medale. Ostatecznie zwycięzców mogło być tylko dziesięciu. W swoich kategoriach najlepsi okazali się:

46-49 kg – Ruslan Rustamow (Azerbejdżan)
52 kg – Akash Tuqir (Anglia)
56 kg – Raffaele di Serio (Włochy)
60 kg – Denis Gashi (Niemcy)
64 kg – Konstantin Mischechkin (Rosja)
69 kg – Michael Nevin (Irlandia)
75 kg – Dzhamal Makhmudov (Rosja)
81 kg – Muslim Gadzhimagomedov (Rosja)
91 kg – Nikoloz Begadze (Gruzja)
+91 kg – Peter Cobbina Abeka Kadiru (Niemcy)

Na podium Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Boksie znalazło się też trzech naszych reprezentantów. Sebastian Wiktorzak, Konrad Kozłowski i Kamil Mroczkowski odebrali cenne medale i zebrali zasłużone brawa od kołobrzeskiej publiczności. Krążki wywalczone przez naszych zawodników powiększyły dotychczasowy dorobek Polski w historii udziałów w imprezie tej rangi. Obecnie możemy pochwalić się wynikiem 36 brązowych, 9 srebrnych i 2 złotych medali.