EWA PIĄTKOWSKA MISTRZYNIĄ EUROPY

Redakcja, Informacja własna

2015-11-27

Ewa Piątkowska (8-1, 4 KO) zostawiła już za sobą porażkę ze swoją imienniczką na PBN i w świetnym stylu zdobyła tytuł mistrzyni Europy wagi półśredniej, pewnie pokonując Marie Riederer (15-4-1, 10 KO).

Od pierwszego gongu szybsza, bardziej dynamiczna i przekonująca w swoich atakach była "Tygrysica", a z każdą kolejną minutą jej przewaga tylko rosła. W siódmej rundzie wyprzedziła rywalkę w akcji prawy na prawy i wydawało się, że Niemka była nawet blisko nokdaunu. W ósmym starciu był prawy podbródek, jeszcze jeden prawy krzyżowy i od tego momentu Riederer praktycznie już tylko się broniła i walczyła o przetrwanie. Po ostatnim gongu nie mogło być wątpliwości. Każdy z sędziów typował przewagę Piątkowskiej 99:91, choć i tak ciężko kibicowi byłoby wskazać, w której rundzie Niemka była lepsza...

EWA PIĄTKOWSKA: SERWIS SPECJALNY

- Nawet się nie zmęczyłam i mogłabym zaboksować jeszcze raz tyle. Może się trochę kilka razy niepotrzebnie podpaliłam, ale generalnie potrafię zachować zimną krew i słuchałam wskazówek trenera Gmitruka - mówiła szczęśliwa Polka.