KLICZKO ODPOWIEDZIAŁ NA PYTANIA FROCHA. 'FURY TO ZAGADKA'

Redakcja, Sky Sports

2015-11-26

Podczas gdy Tyson Fury (24-0, 18 KO) bryluje, na prawo i lewo sypiąc złotymi cytatami, Władimir Kliczko (64-3, 53 KO) udzielił spokojnego wywiadu, w którym chłodno analizował swojego przeciwnika. W rozmowie z Carlem Frochem, który wcielił się w rolę reportera telewizji Sky Sports, Ukrainiec przyznał, że jego rywal stanowi twardy orzech do zgryzienia.

- Jest inny niż wszyscy moi przeciwnicy, to dla mnie wyzwanie, zagadka. Mam tutaj na myśli aspekt bokserski. Nie chodzi mi o jego gadaninę. To już słyszałem wiele razy, to nic wyjątkowego. Ale jest inny boksersko - wysoki, ciągle zmienia pozycję, ma długie ramiona - oznajmił "Dr Stalowy Młot".

Przy tak nietypowym oponencie nie jest łatwo o sparingpartnerów. - Miałem nawet wyższych niż Fury. Byli też ciężsi. No, właściwie to tylko jeden był taki, który był i wyższy, i cięższy. Naprawdę było trudno o sparingpartnerów z takimi rozmiarami i taką umiejętnością zmiany pozycji - stwierdził mistrz świata.

Jako że wywiad zrealizowano dla brytyjskiej telewizji, nie mogło zabraknąć pytania o Anthony'ego Joshuę (14-0, 14 KO), który robi zawrotną karierę i wydaje się pewniakiem do tego, by długo dominować w królewskiej kategorii. Kto wie, być może nawet w bezpośrednim pojedynku przejmie pałeczkę od Kliczki.

- Byłem w hali w Londynie, kiedy Joshua sięgał po olimpijskie. To najbardziej utalentowany zawodnik wagi ciężkiej, jakiego widziałem. Czy widzę go jako swojego rywala? Cóż, moim celem jest obrona mistrzowskich pasów. Muszę pokonać każdego, kto naprzeciwko mnie stanie. Jeżeli pytasz o to, czy taka walka jest potencjalnie możliwa, odpowiadam, że tak, potencjalnie tak - powiedział Ukrainiec.

Walka Kliczko-Fury już w sobotę w Dusseldorfie. Transmisja od 21:00 w Polsacie Sport.