WARD: KOWALIOW TO WIĘKSZE WYZWANIE NIŻ GOŁOWKIN

Radio Rahim, boxingscene.com

2015-11-23

Andre Ward (28-0, 15 KO) nie żałuje, że w najbliższej przyszłości nie dojdzie do walki z Giennadijem Gołowkinem (34-0, 31 KO). Amerykanin ma już nowy cel, nawet - jak twierdzi - poważniejszy.

Negocjacje w sprawie potyczki z Kazachem zakończono jakiś czas temu, kiedy Ward odmówił spotkania w umownym limicie 164 funtów, na który nalegał obóz "GGG". - Jego promotor powiedział, że może zaboksujemy w 2017 roku - stwierdził Amerykanin.

Teraz Ward skupia się już na potyczce z innym dominatorem ze Wschodu, czempionem kategorii półciężkiej Siergiejem Kowaliowem  (28-0-1, 25 KO). Niedawno podpisał z telewizją HBO nowy kontrakt na trzy walki - w trzeciej ma się zmierzyć właśnie z Rosjaninem.

- Myślę, że Kowaliow to większe wyzwanie niż Gołowkin. Zmiana kategorii na wyższą nigdy nie jest łatwa. Siergiej jest większy, silniejszy i w mojej opinii po prostu lepszy. Myślę, że jak spojrzeć na ich dokonania, to w ogóle nie ma porównania - oznajmił Ward.

Amerykanin, który z powodu kontuzji musiał się wycofać z gali Cotto-Canelo, nie zna jeszcze terminu powrotu na ring ani nazwiska najbliższego rywala.