MME KOŁOBRZEG 2015: ZA NAMI OTWARCIE MISTRZOSTW, OD JUTRA WALKI!

Redakcja, Informacja własna

2015-11-20

Za nami oficjalne otwarcie Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które od jutra przez osiem kolejnych dni będą rozgrywane będą w kołobrzeskiej Hali Milenium.

W uroczystej ceremonii wzięły udział nie tylko kilkuosobowe reprezentacje uczestniczących w imprezie państw, ale też i sędziowie, oficjele oraz organizatorzy. Wśród przemawiających znaleźli się między innymi Aleksander Nazarov (Prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego), Jacek Woźniak (Zastępca Prezydenta Miasta Kołobrzeg) oraz Zbigniew Górski (Prezes Polskiego Związku Bokserskiego).

– Pragnę serdecznie powitać was na gościnnej ziemi Pomorza Zachodniego – zaczął Nazarov. – Zdaję sobie sprawę, że nie możecie wszyscy wywalczyć złotych medali podczas mistrzostw, ale i tak życzę każdemu ze zgromadzonych tu pięściarzy jak najlepiej.

Wielką radość związaną z rozpoczęciem tej prestiżowej imprezy wyraził także prezes PZB. – Jestem zachwycony tym, że 25. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Boksie będą miały miejsce właśnie w Kołobrzegu. To miasto staje się w tej chwili europejską stolicą boksu i z tej okazji życzę wszystkim bardzo udanych mistrzostw.

Po krótkich przemówieniach obu panów nastąpiło to, co ma miejsce podczas każdej tego typu uroczystości. Autorem symbolicznych słów został wspomniany Woźniak, czyli przedstawiciel miasta-gospodarza. – 25. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Boksie Kołobrzeg 2015 uważam za otwarte - oznajmił, a z trybun posypały się brawa.

Przez następne cztery dni pięściarze z całego kontynentu będą rywalizować w eliminacjach dziesięciu kategorii wagowych. W środę (25.11) mają mieć miejsce ćwierćfinały, w piątek (27.11) półfinały, a uroczysta gala finałowa, podczas której poznamy nowych młodzieżowych mistrzów Europy, została zaplanowana na godzinę 15:00 w sobotę (28.11). O medale oraz pasy mistrzowskie rywalizować będzie dziesięciu reprezentantów Polski.

Specjalnie dla Was pojechaliśmy do Kołobrzegu i od jutra będziemy przedstawiać Wam materiały, przede wszystkim związane z naszą reprezentacją, ale również z największymi gwiazdami imprezy. Bądźcie z nami.