SCHAEFER CHCE WRÓCIĆ DO BOKSU

Rick Reeno, boxingscene.com

2015-11-19

Richard Schaefer przyznał, że coraz poważniej myśli o powrocie do pięściarskiego świata. Wieloletni dyrektor generalny Golden Boy Promotions może ponownie zagościć na bokserskiej scenie już w przyszłym roku.

- Przyglądam się rożnym opcjom. Robię się trochę niespokojny, ale jak na razie nadal jestem na emeryturze i obserwuję to, co dzieje się w naszym sporcie. Ten rok niewątpliwie był dla boksu bardzo ciekawy, najciekawszy od lat. HBO ma chyba najlepszy rok w historii, z wyjątkiem Rigondeaux pokazuje walki całego top 10 rankingu P4P. Jeżeli chodzi o mnie, wysłałem ostatnio dwóch synów do college'u. Trzeci jest na ostatnim roku szkoły średniej. Spędzam dużo czasu z rodziną, myślę o przyszłości. Mam nadzieję, że przyszły rok będzie równie świetny dla boksu, a także dla mnie. Pracuję nad tym, żeby wrócić - stwierdził.

Schaefer był dyrektorem generalnym GBP, grupy, którą założył wraz z Oscarem De La Hoyą, przez czternaście lat. Z powodu różnicy zdań co do przyszłości stajni panowie zakończyli współpracę w 2014 roku.