TRENER KHANA: WIDZIAŁEM SPARINGI Z PACQUIAO, AMIR MÓGŁBY WYGRAĆ

Redakcja, ontheropesboxing.com

2015-11-18

Virgil Hunter, trener Amira Khana (31-3, 19 KO), liczy na to, że dojdzie do walki Anglika z Mannym Pacquiao (57-6-2, 38 KO). Amerykanin podkreśla, że widział ich wspólne sparingi i na tej podstawie twierdzi, że jego podopieczny miałby duże szanse na zwycięstwo w starciu ze zbliżającym się do emerytury "Pacmanem".

Khan i Pacquiao sparowali ze sobą kilka lat temu, kiedy obaj byli zawodnikami Freddie'ego Roacha. Szkoleniowiec Filipińczyka wielokrotnie mówił, że były to wyrównane treningi, ale z przewagą jego pupila numer jeden, który miał nawet posłać Khana na deski.

- Widziałem nagrania z tych sparingów i nie zagłębiając się w szczegóły, mogę powiedzieć, że były one zupełnie inne niż mówi Freddie. Ze swoją energią, warunkami fizycznymi i szybkością Amir byłby trudnym rywalem dla Manny'ego. Pacquiao mógłby przegrać, i to wyraźnie - stwierdził Hunter.

Pacquiao stoczy ostatni pojedynek w karierze 9 kwietnia. Khan to jeden z jego potencjalnych rywali, ale w grę wchodzi też m.in. potyczka z czempionem WBO w wadze super lekkiej Terence'em Crawfordem (27-0, 19 KO).