OBÓZ BELLEW DOCENIA KLASĘ MASTERNAKA

Redakcja, Boxingscene

2015-11-18

- Nie licząc spotkania z Adonisem Stevensonem o pas WBC wagi półciężkiej, bez wątpienia to będzie dla mojego zawodnika najtrudniejsza walka w karierze - uważa Dave Coldwell, szkoleniowiec Tony'ego Bellew (25-2-1, 16 KO), który 12 grudnia w Londynie spotka się z naszym Mateuszem Masternakiem (36-3, 26 KO).

Angielski obóz ma jak widać dobre zdanie o dawnym mistrzu Europy, który na zmianę trenuje we Wrocławiu oraz Berlinie do tego startu.

- To duży, wytrzymały zawodnik, który potrafi mocno uderzyć zarówno na początku, jak i na końcu walki. Będzie stanowił realne zagrożenie, a wygrana nad nim bardzo przybliży Tony'ego do największych nazwisk tej kategorii. Mój zawodnik jest już tylko o krok od wielkich wyzwań, a ja wierzę, że stać go na zdobycie mistrzostwa świata. Również Masternak jest o krok od takiej szansy, lecz jestem przekonany, że to właśnie Tony jest lepszym pięściarzem i udowodni to w dniu walki - przekonuje Coldwell.

- Jesteśmy już blisko pozycji, w jakiej zawsze chcieliśmy być, dlatego teraz bardzo ważne jest, żeby Tony skoncentrował się wyłącznie na Masternaku. Bo nie licząc tego rabunku na Polaku w RPA, przegrywał on tylko z klasowymi zawodnikami z czołówki. Jeśli jednak Tony pokaże pełnie swoich możliwości, to zwycięży. Ryzyko jest spore, ale szykuje się doskonała walka dla kibiców - dodał trener Bellew.