COTTO POZBAWIONY PASA WBC! CANELO NOWYM MISTRZEM W RAZIE WYGRANEJ

Redakcja, Ring Magazine

2015-11-17

Niespodziewanie na cztery dni przed starciem z Saulem Alvarezem (45-1-1, 32 KO) władze World Boxing Council pozbawiły Miguela Cotto (40-4, 33 KO) tytułu mistrza świata wagi średniej! Czy to w jakiś sposób zaszkodzi promocji pojedynku?

Organ zarządzający WBC ujawnił, że Cotto i jego obóz "Nie byli skłonni do przestrzegania regulujących zasad i szczególnych warunków ustanowionych w celu usankcjonowania walki jako mistrzowskiej". Nie podano jednak dokładnie, jakie punkty regulaminu zostały złamane. Wiadomo natomiast, iż pas WBC może znaleźć się w posiadaniu Alvareza, o ile oczywiście to jego ręka powędruje w niedzielę rano w górę.

"Po kilku tygodniach komunikacji, niezliczonych próbach kontaktu i dobrej woli z naszej strony przedłużenia terminów, Miguel Cotto i jego drużyna nie zgodzili się na przestrzegania zasad WBC. Saul Alvarez to zrobił. Dlatego Cotto nie jest już uznawany przez nas za mistrza świata. Jeśli "Canelo" wygra walkę, to on zostanie mianowany nowym mistrzem" - napisał w specjalnym oświadczeniu Mauricio Sulaiman, prezydent organizacji WBC.