'TIGER' POKONAŁ PREZYDENTA POZNANIA PODCZAS CHARYTATYWNEJ GALI

Cezary Kolasa, Informacja własna

2015-11-15

Dwie godziny temu w poznańskim hotelu Novotel zakończyła się kameralna gala "Białych Kołnierzyków" organizowana przez grupę Biznes Boxing Polska. Impreza miała głównie charakter charytatywny, czego dowodem była walka wieczoru pomiędzy Dariuszem Michalczewskim a obecnym prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem.

Imprezę rozpoczęły cztery pojedynki zawodników, którzy zawodowo zajmują się różnymi rzeczami, a boks jest dla nich hobby lub dyscypliną, w której chcieli się sprawdzić. Każdy z nich profesjonalnie przygotowywał się do swojego występu pod okiem szkoleniowców. 

W walce wieczoru Michalczewski skrzyżował rękawice z prezydentem Jaśkowiakiem. "Tiger" pomimo 47 lat i 10-letniego rozbratu z boksem nie wyglądał źle, wręcz przeciwnie, walka była niespodziewanie na bardzo solidnym poziomie. Prawdziwym bohaterem był Jaśkowiak, który kilkakrotnie zaskoczył Michalczewskiego, sam również broniąc się przed ciosami mistrza. W trzeciej rundzie "Tiger" był bliski zakończenia walki przed czasem po celnych uderzeniach na korpus, ale rywal odparł atak i wytrzymał do ostatniego gongu. 

W narożniku Dariusza Michalczewskiego stanął znany i lubiany przez polskich kibiców olimpijczyk z Barcelony Dariusz Snarski, który po walce nie ukrywał, że obaj panowie zrobili na nim dobre wrażenie.

Gala była stricte charytatywna. Podczas imprezy licytowano m.in. sportowe gadżety. Rękawice z podpisem Krzysztofa Głowackiego zostały zlicytowane za ponad 10 tysięcy złotych, największą popularnością cieszyła się koszulka z podpisem piłkarza Bayernu Roberta Lewandowskiego.

Jutro na BOKSER.ORG przedstawimy Wam obszerne materiały z poznańskiej imprezy - walkę wieczoru Michalczewski - Jaśkowiak, rozmowy z "Tigerem", Snarskim oraz Patrykiem Szymańskim, gościem na gali Biznes Boxing Polska.