MORALES: MŁODOŚĆ TO NAJWIĘKSZY ATUT CANELO

Redakcja, ESPN Deportes

2015-11-07

Słynny Erik Morales twierdzi, że młodość weźmie górę w hitowej walce Miguela Cotto (40-4, 33 KO) z Saulem Alvarezem (45-1-1, 32 KO). "El Terrible" stawia na swojego rodaka, choć zaznacza, że Portorykańczyk nie będzie łatwym rywalem, zwłaszcza w pierwszej połowie pojedynku.

- To trudna walka dla obu, ale sądzę, że ze względu na młodość i umiejętność wywierania presji przewaga jest po stronie "Canelo". Cotto nie jest zawodnikiem, który lubi, gdy przeciwnik naciska. Z drugiej strony dla "Canelo" trudne mogą być pierwsze rundy. Nie można podważyć doświadczenia Cotto, to bardzo rutynowany pięściarz i w pierwszych czterech czy pięciu starciach będzie miał szansę, ale potem kontrolę przejmie "Canelo". Młodość to największy atut. Cotto ma za sobą wiele wojen, a większość walk, które przegrał, kończył zraniony, i to bardzo. "Canelo" nie miał tylu twardych potyczek - powiedział były czempion czterech kategorii wagowych.

Portorykańczyk i Meksykanin skrzyżują rękawice 21 listopada na gali w Las Vegas. Stawką będzie pas WBC w wadze średniej.