WBC CHCE POMÓC RIGONDEAUX. KUBAŃCZYK WYZNACZONY DO ELIMINATORA

Redakcja, ESPN Deportes

2015-11-05

Podczas gdy federacje WBO i WBA odwracają się od Guillermo Rigondeaux (15-0, 10 KO), znakomitego, acz spychanego na margines Kubańczyka postanowiła wesprzeć WBC.

"Szakal", mimo że nie było go dotąd w rankingu WBC, został wyznaczony do walki eliminacyjnej w kategorii super koguciej ze sklasyfikowanym na drugim miejscu Meksykaninem Reyem Vargasem (25-0, 20 KO).

W drugim eliminatorze zaboksują Chińczyk Qiu Xiao (18-2, 8 KO) i Alexis Kabore (25-1, 6 KO) z Burkina Faso. Zwycięzcy tych walk zmierzą się w ostatecznym eliminatorze, który wyłoni oficjalnego pretendenta dla mistrza świata. Pas dzierży obecnie Meksykanin Julio Ceja (30-1, 27 KO).

Ze względu na nieaktywność Rigondeaux został ostatnio pozbawiony pasów zarówno przez WBO, jak i WBA. Zdaniem Mauricio Sulaimana, prezydenta WBC, dwukrotny mistrz olimpijski padł ofiarą siły bokserskich decydentów. - To coś, z czym walczymy. Guillermo wielokrotnie mówił, że marzy o tym, aby być czempionem WBC. Teraz, kiedy jest już wolny, możemy go umieścić w rankingu i wyznaczyć do walki eliminacyjnej - stwierdził Sulaiman.

"Szakal" po raz ostatni boksował 31 grudnia ubiegłego roku. Pokonał wtedy na gali w Osace wyższego o głowę Japończyka Hisashiego Amagasę.