FURY: PIERWSZA MINUTA WALKI - JEDYNA SZANSA KLICZKI

Redakcja, iFL TV

2015-11-02

Tyson Fury (24-0, 18 KO) twierdzi, że jest tylko jeden sposób, aby Władimir Kliczko (64-3, 53 KO) go pokonał. - Musiałby mnie trafić czymś mocnym w pierwszej minucie pierwszej rundy - mówi.

Hitowy pojedynek w wadze ciężkiej odbędzie się już 28 listopada w Dusseldorfie. Pierwotnie pięściarze mieli skrzyżować rękawice w październiku, lecz Kliczce start uniemożliwiła kontuzja. Fury przyznaje, że jemu też zmiana terminu wyszła na dobre.

- Kliczko nie wiedział, że miałem wtedy problemy zdrowotne, grypę. Prawdopodobnie jeszcze przez dwa-trzy tygodnie zmagałbym się z wirusem. Wyświadczył mi więc przysługę, i to dużą. Udawałem, że jestem gotowy na tysiąc procent, ale nie byłem. Teraz nie mam żadnego przeziębienia, żadnej kontuzji, wszystko jest idealne. Przełożenie walki to prawdziwe błogosławieństwo - oznajmił Anglik.

Jeszcze zanim Ukrainiec się wycofał z październikowej daty, Fury mówił, że to zrobi, ponieważ najzwyczajniej w świecie się go boi. Teraz sądzi jednak, że nic podobnego już się nie wydarzy.

- Wiedziałem, że Kliczko się wycofa, ale myślę, że drugi raz czegoś takiego nie zrobi. Sądzę, że mimo wszystko stawi się na walce. On wie, że to już jego koniec - powiedział.

"Dr Stalowy Młot" pozostaje faworytem bukmacherów, jednak Fury nie wątpi w swój sukces.

- Kliczko zdaje sobie sprawę, że czeka go piekło. Mógłby mnie pokonać tylko wtedy, gdyby trafił mnie czymś mocnym na samym początku walki, w pierwszej minucie pierwszej rundy. Wtedy będzie miał szansę. Jak mu się nie uda, to będzie stracony - stwierdził.