FLOYD PODAROWAŁ DZIECKU RĘKAWICĘ, ABY ZNOKAUTOWAŁO RAKA

Redakcja, Instagram

2015-11-01

Floyd Mayweather Jr postanowił pomóc małej dziewczynce w znokautowaniu raka. Najlepszy bokser ostatnich lat wysłał jej podpisaną rękawicę.

W ubiegłym roku u Leah Sari zdiagnozowano nerwiaka zarodkowego. O chorobie, atakującej głównie najmłodszych, zrobiło się głośno, bo ojciec dziewczynki to Devon Still - zawodnik NFL. Kiedy u jego córki rozpoznano raka, Still zawiesił swoją karierę i ogolił głowę, stwierdzając, że zapuści włosy dopiero wtedy, kiedy ponownie pojawią się one u Leah.

W walce ze złośliwym nowotworem dziewczynkę i ojca od początku wspierało środowisko futbolowe - jego zespół Cincinnati Bengals, pomimo przerwania przez Stilla kariery, nadal sprzedawał jego koszulki, przeznaczając zysk m.in. na rzecz badań nad rakiem u dzieci.

Kilka miesięcy temu Leah opuściła szpital, ale Still wciąż walczy - dla niej i dla innych dzieci. A jak walczyć, to najlepiej w rękawicach. Przed paroma dniami Still pochwalił się w mediach społecznościowych parą podpisaną przez Mayweathera. Bokserski wątek w tej historii nie jest przypadkowy.

- Zawsze byłem fanem boksu, a Leah zawsze ogląda ze mną walki. Kiedy wykryto u niej chorobę, powiedziałem jej, że musi wygrać każdą rundę (jak bokserzy, a konkretnie - jak Mayweather) chemioterapii, a wtedy pokona raka. Gdy Mayweather się o tym dowiedział, zrobił Leah niespodziankę i wysłał jej podpisaną rękawicę za to, że wygrała walkę, i dorzucił jeszcze jedną dla mnie, abym sprzedał na mojej pierwszej dorocznej gali fundacji Still Strong! #UndefeatedInTheRing #UndefeatedAgainstCancer - napisał Still na Instagramie.