PROMOTOR POWIETKINA: SASZA NIE JEST GOTOWY NA KLICZKĘ

Redakcja, tass.ru / sportbox.ru

2015-10-30

Pomimo wysokiej formy, którą imponuje ostatnio Aleksander Powietkin (29-1, 21 KO), promotor Rosjanina Andriej Riabiński twierdzi, że "Sasza" wciąż nie jest gotowy po raz drugi stawić czoła Władimirowi Kliczce (64-3, 53 KO).

- Jest za wcześnie na taką walkę, Aleksander musi się jeszcze rozwinąć. Władimir nadal jest w bardzo dobrej dyspozycji. To wspaniały bokser i trzeba mieć coś wyjątkowego, aby z nim rywalizować. Chcemy stopniowo przybliżać "Saszę" do jego poziomu - powiedział Riabiński.

Kliczko i Powietkin boksowali ze sobą w październiku 2013 roku w Moskwie. Po brzydkich, pełnych fauli dwunastu rundach jednogłośną decyzją sędziów zwyciężył Ukrainiec.

Istnieje pomysł, aby za drugim razem panowie spotkali się na terenie mistrza - w Kijowie. Powietkin zapowiedział, że chętnie się tam wybierze, nawet pomimo napiętych stosunków politycznych pomiędzy dwoma krajami.

- Myślę, że Ukraińcy to nasi bracia. Wszyscy jesteśmy Rosjanami. To przykre, że podzieliły nas kwestie polityczne. Pan Andriej Riabiński chce zbliżać ludzi. Fakt, że zobaczymy u nas Polaka, to tego przykład. Nie potrzebujemy tego politycznego tła - stwierdził Powietkin.

Zanim Powietkin będzie mógł poważnie myśleć o kolejnym ataku na tron wagi ciężkiej, będzie musiał pokonać Mariusza Wacha (31-1, 17 KO). Do rosyjsko-polskiej konfrontacji dojdzie już 4 listopada na ringu w Kazaniu.