RING TELEGRAM: 30.10.2015

Redakcja, Boxingscene

2015-10-30

Sporo dzieje się w świecie boksu. Przedstawiamy więc Wam niektóre informacje, jakie napłynęły w nocy w naszym cyklicznym Ring Telegramie.

Lindsey Tucker - przedstawiciel organizacji IBF, poinformował media, że pojedynek pomiędzy mistrzem świata federacji IBF - Carlem Framptonem (21-0, 14 KO), a posiadaczem pasa WBA Regural, Scottem Quiggem (31-0-2, 23 KO), nie będzie miał statusu unifikacji. Czemu? - Quigg ma pas w wersji Regular i nie rozważamy unifikacji, dopóki nie będzie w posiadaniu tytuł Super championa - powiedział Tucker.

Robert Byrd poprowadzi w ringu przyszłotygodniowy pojedynek Wasyla Łomaczenki (4-1, 2 KO) z Romulo Koasichą (25-4, 15 KO). W razie potrzeby mistrza federacji WBO wagi piórkowej wskażą Patricia Morse Jarman, Dave Moretti i Don Trella.

Na gali Cotto vs Alvarez do piątej obrony tytułu WBC kategorii super piórkowej przystąpi Takashi Miura (29-2-2, 22 KO). W rolę pretendenta wcieli się Francisco Vargas (22-0-1, 16 KO). A kto posędziuje ten pojedynek? W ringu trzecią osobą będzie Tony Weeks, natomiast punktowymi Adalaide Byrd, wspomniana wcześniej Patricia Morse Jarman i Glenn Feldman.

5 grudnia na gali Quillin vs Jacobs na Brooklynie po ponad dwuletniej przerwie powróci w końcu dawny champion dywizji junior średniej, zajmujący się ostatnio "promotorką" Yuri Foreman (32-2, 9 KO). Póki co nie wiadomo jeszcze, kto będzie jego rywalem.

I jeszcze skład sędziowski na walkę Timothy Bradleya (32-1-1, 12 KO) z Brandonem Riosem (33-2-1, 24 KO). Między linami Tony Weeks, na krzesełkach przy linach Adalaide Byrd, Glenn Feldman oraz Glenn Trowbridge.

Natu Visinia (11-2, 9 KO) złapany na "koksie". Doping jednak nie zdał się na wiele, bo przecież pod koniec sierpnia - wtedy gdy przeprowadzono badania, w niespełna pół rundy zdemolował go Joey Dawejko.