DZIESIĘĆ LAT TEMU CANELO ZADEBIUTOWAŁ NA ZAWODOWSTWIE

Redakcja, Informacja własna

2015-10-29

Choć trudno w to uwierzyć, dzisiaj mija dziesięć lat od czasu pierwszej zawodowej walki 25-letniego zaledwie Saula Alvareza (45-1-1, 32 KO). W chwili debiutu na profesjonalnym ringu "Canelo" liczył tylko 15 lat.

Urodzony 18 lipca 1990 roku Meksykanin debiutował 29 października 2005 roku w mieście Tonala. Starszego o trzy lata Abrahama Gonzaleza przyszły gwiazdor światowego boksu zastopował w czwartej rundzie.

Jak wielu tak młodo rozpoczynających karierę zawodników, Alvarez nadrabiał początkowo zaległości z ringów amatorskich i stopniowo budował reputację. Noga powinęła mu się tylko raz - w czerwcu 2006 roku zremisował z Jorge Juarezem. Potem wygrywał walkę za walką, aż w końcu w 2010 roku, mając już opinię jednego z najzdolniejszych pięściarzy na świecie, dołączył do grupy Golden Boy Promotions.

Od kilku lat uwielbiany w ojczyźnie "Canelo" niezmiennie zalicza się do najlepszych bokserów świata. W roku 2013 młody zawodnik spróbował swoich sił w niezwykle dochodowej walce z Floydem Mayweatherem Jr, ale okazało się, że to za wysokie progi. Dzisiaj, kiedy Mayweather jest już na emeryturze, Meksykanin chce zastąpić go na szczycie list P4P. Duży krok w tym kierunku może postawić już 21 listopada, gdy w jednej z najciekawszych walk ostatnich lat, kolejnej wojnie meksykańsko-portorykańskiej skrzyżuje rękawice z Miguelem Cotto (40-4, 33 KO).

W oczekiwaniu na hitowy pojedynek warto zobaczyć, jak deakdę temu prezentował się "Canelo" w pierwszym zawodowym występie i jak olbrzymie poczynił od tego czasu postępy.