ALEXANDER BRAND RYWALEM ANDRE WARDA

Redakcja, ESPN

2015-10-28

Andre Ward (28-0, 15 KO) zaboksuje 21 listopada na gali Cotto-Canelo w Las Vegas i wie już nawet konkretnie z kim. Jego rywalem będzie ostatecznie Alexander Brand (24-1, 19 KO), który przegrał dotąd tylko z Badou Jackiem, przy czym uległ aktualnemu championowi organizacji WBC stosunkiem głosów dwa do jednego.

Jak zwykle dobrze poinformowany Dan Rafael ze stacji ESPN poinformował, że Komisja Sportowa Stanu Nevada odrzuciła nie tylko kandydaturę Rohana Murdocha (18-1, 14 KO), o czym pisaliśmy wcześniej. Odrzucono również Samuela Clarksona (17-3, 11 KO), który także był brany pod uwagę. Innym proponowanym zawodnikiem miał być jeszcze Schiller Hyppolite (16-1, 10 KO). Ostatecznie skończy się na konfrontacji z mocno bijącym Kolumbijczykiem.

"Z tego co mi powiedziano, rywalem Warda będzie Brand" - napisał na jednym z portali społecznościowych znany dziennikarz. To ma być początek nowej umowy między Wardem a stacją HBO. Wszystko to ma prowadzić do potyczki z Siergiejem Kowaliowem (28-0-1, 25 KO) pod koniec roku 2016. Rosjanin pod koniec stycznia ma dać rewanż Jeanowi Pascalowi, potem obaj w okresie letnim mają stoczyć odrębne walki, by pod koniec roku spotkać się już między sobą.