CANELO NIE ZAMIERZA WALCZYĆ Z GOŁOWKINEM W WADZE ŚREDNIEJ

Redakcja, fighthype.com

2015-10-22

Saul Alvarez (45-1-1, 32 KO) zapowiedział, że nie będzie walczyć z Giennadijem Gołowkinem (34-0, 31 KO) w kategorii średniej. - Jak chce, to niech zejdzie do 155 funtów, a wtedy zmierzę się z nim dowolnego dnia - mówi.

Meksykanin będzie boksować 21 listopada z Miguelem Cotto (40-4, 33 KO) o pas WBC w dywizji średniej, choć pięściarze nie zmierzą się w obowiązującym w niej limicie 160, tylko 155 funtów. Zgodnie z rozporządzeniem WBC zwycięzca tego pojedynku będzie miał 15 dni na to, aby zgodzić się na walkę z Gołowkinem.

- W tej chwili nie jestem gotowy na występy w kategorii średniej. Może za rok czy dwa. Byłbym w każdym razie zachwycony możliwością walki z kimś takim jak Gołowkin. To świetny zawodnik i myślę, że zrobilibyśmy wspaniałą walkę - stwierdził 25-letni pięściarz.

Jeżeli zwycięzca potyczki Cotto-Canelo odmówi pojedynku z Kazachem, zostanie pozbawiony tytułu, a mistrzem automatycznie zostanie ogłoszony Gołowkin, posiadacz pasa WBC w wersji tymczasowej. Kazach oświadczył już, że nie będzie zbijać wagi i z Meksykaninem lub Portorykańczykiem zmierzy się tylko wtedy, gdy walka odbędzie się w limicie 160 funtów.