WBC: ZWYCIĘZCA WALKI COTTO-CANELO BĘDZIE MUSIAŁ WALCZYĆ Z GGG

Redakcja, ESPN Deportes

2015-10-21

Nie ma odwrotu - zwycięzca pojedynku Cotto-Canelo będzie musiał skrzyżować rękawice z Giennadijem Gołowkinem (34-0, 31 KO), potwierdził Mauricio Sulaiman, prezydent World Boxing Council.

Portorykańczyk i Meksykanin zmierzą się 21 listopada w walce o pas WBC w wadze średniej. Tytuł tymczasowy tej federacji posiada Kazach, który od dłuższego czasu domaga się potyczki z którymś ze wspomnianych pięściarzy. Sulaiman zapewnił, że w końcu się jej doczeka.

- To już postanowione - zwycięzca walki, która odbyła się 17 października, będzie walczyć ze zwycięzcą pojedynku zaplanowanego na 21 listopada. Gołowkinowi należy się szacunek. Przypomina mi Sergio Martineza, który również długo był w cieniu. Teraz zobaczyliśmy Gołowkina w pierwszej walce na PPV, która położyła grunt pod wielki przyszłoroczny pojedynek - powiedział Sulaiman.

Teoretycznie jest możliwe, aby triumfator walki Cotto-Canelo porozumiał się z Gołowkinem i przystąpił do dobrowolnej obrony tytułu, ale jest to mało prawdopodobny scenariusz, gdyż żądny sukcesów "GGG" od dawna czeka na swoją szansę i raczej nie pójdzie na żadne ustępstwa.

Sulaiman potwierdził, że jeżeli Portorykańczyk lub Meksykanin odmówi walki z Kazachem, zostanie automatycznie pozbawiony tytułu, który trafi w ręce pięściarza z Karagandy.