REWANŻ KOWALIOW-PASCAL 30 STYCZNIA. WARD DLA ZWYCIĘZCY?

Redakcja, Le Journal de Montreal

2015-10-18

Siergiej Kowaliow (28-0-1, 25 KO) ponownie zmierzy się z Jeanem Pascalem (30-3-1, 17 KO). Według kanadyjskich mediów obozy obu pięściarzy osiągnęły już porozumienie, a do walki dojdzie 30 stycznia.

Pascal miał początkowo inny plan - chciał boksować ze swoim rodakiem, czempionem WBC w wadze półciężkiej Adonisem Stevensonem (27-1, 22 KO). Ten jednak nie jest zainteresowany taką potyczką, w związku z czym 32-latek postanowił skorzystać z oferty, którą wcześniej otrzymał od promotorów Rosjanina.

W sobotę w Nowym Jorku Jean Bedard i Kathy Duva dobili targu. Walkę, której stawką będą tytuły WBA Super, IBF oraz WBO, pokaże telewizja HBO, a odbędzie się ona prawdopodobnie w Montrealu. To samo miasto było w marcu bieżącego roku miejscem pierwszej potyczki obu pięściarzy. Kowaliow wygrał ją przez techniczny nokaut w ósmej rundzie, choć Pascal za swoją postawę zebrał dobre recenzje. Komentatorzy podkreślali, że dał Rosjaninowi jedną z najtrudniejszych walk w karierze.

Istnieje szansa, że zwycięzca rewanżu Kowaliow-Pascal, który w ciągu kilkunastu dni powinien zostać oficjalnie ogłoszony, skrzyżuje rękawice z czempionem dywizji super średniej, uznawanym za jednego z najlepszych zawodników świata Andre Wardem (28-0, 15 KO). Promująca "Krushera" Duva przyznała, że po okresie zastoju wznowiono ostatnio negocjacje z przedstawicielami Amerykanina.