KHAN: 75% SZANS NA WALKĘ Z PACQUIAO

Redakcja, rappler.com

2015-10-11

Po przyjeździe do Kataru, gdzie gości na bokserskich Mistrzostwach Świata, Amir Khan (31-3, 19 KO) stwierdził, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż w kolejnym pojedynku zmierzy się z Mannym Pacquiao (57-6-2, 38 KO). Negocjacje w tej sprawie ponoć już trwają.

- Jest 75% szans na to, że się spotkamy. Pojedynek jest bardzo możliwy. Chcę z nim walczyć, bo styl robi walkę. Kiedyś razem trenowaliśmy, sparowaliśmy. Jesteśmy przyjaciółmi, ale przyjaciele czasami muszą ze sobą walczyć. Do walki może dojść, pozostają jednak małe sprawy do ustalenia, kontrakty itp. Mój sztab się tym zajmuje - oznajmił Brytyjczyk.

Pacquiao zapowiedział przed kilkoma dniami, że stoczy jeszcze tylko jedną walkę, po czym zawiesi rękawice na kołku. Khan ma nadzieję, że zdąży się zmierzyć z Filipińczykiem, zanim ten definitywnie pożegna się z boksem. Jedna wielka szansa zawodnikowi z Boltonu przeszła już koło nosa - chciał boksować z Floydem Mayweatherem Jr (49-0, 26 KO), lecz ten po wrześniowym zwycięstwie nad Andre Berto oświadczył, że kończy z pięściarstwem.

- Floyd stchórzył. Przez trzy lata mówił, że da mi walkę, ale w końcu nie dał. Pacquiao to zaraz po nim najlepszy zawodnik świata, a ja chcę walczyć z najlepszymi - mówi 28-latek.