RUBIO: BYŁEM TRUPEM W WALCE Z GGG. LEMIEUX MOŻE GO ZASKOCZYĆ

Redakcja, ESPN Deportes

2015-10-03

Marco Antonio Rubio (59-8-1, 51 KO) pokonał Davida Lemieux (34-2, 31 KO), a z Giennadijem Gołowkinem (33-0, 30 KO) był bezradny. Mimo to Meksykanin stwierdził, że nie będzie zaskoczony, jeżeli w zbliżającym się wielkimi krokami pojedynku dwóch puncherów górą będzie Kanadyjczyk.

GIENNADIJ GOŁOWKIN: SERIWS SPECJALNY

- Lemieux dysponuje bardzo mocnym ciosem i ma duże szanse w tej walce. Boksowałem z nim cztery lata temu, wtedy jeszcze był niedoświadczony. Nie chcę nikomu nic odejmować, ale kiedy walczyłem z "GGG", byłem po prostu trupem. Miałem wtedy problemy z wagą, cały czas siedziałem w saunie, podczas gdy z Lemieux byłem w stuprocentowej formie. David to pięściarz kompletny, może to wygrać. Oczywiście faworytem jest "GGG", ale Lemieux bez wątpienia może go zaskoczyć. Gołowkin nie walczył jeszcze z zawodnikiem obdarzonym takim uderzeniem. To będzie wojna - mówi Meksykanin.

Walka Gołowkin-Lemieux odbędzie się 17 października w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Stawką będą pasy WBA Super i IBF w wadze średniej, a także mniej znaczące tytuły IBO oraz tymczasowy WBC.