YURIORKIS GAMBOA CHCE ZERWAĆ KONTRAKT Z 50 CENTEM

Redakcja, TMZ Sports

2015-10-01

Kolejny mocny cios wymierzony w firmę promotorską znanego rapera 50 Centa. Z kontraktu chce się uwolnić największa gwiazda tej stajni, Yuriorkis Gamboa (24-1, 17 KO). Do niedawna jeszcze obiecywał lojalność wobec partnera, ale jego cierpliwość się wyczerpała.

Znakomity Kubańczyk twierdzi, iż od miesięcy ma problemy z promocją swojej osoby w SMS Promotions. W myśl umowy zawartej w 2012 roku powinien mieć zagwarantowane trzy walki rocznie, tymczasem rzeczywistość pokazała coś zupełnie innego. W sezonie 2013 wystąpił tylko raz, a w kolejnym dwukrotnie. Od stycznia nie wystąpił już w ogóle.

Na początku tego roku Gamboa próbował przy pomocy prawników negocjować rozwiązanie kontraktu. Nie udało się, więc idzie teraz na wojnę ze swoim promotorem i spróbuje uwolnić się z niego poprzez wyrok sądowy. A jeśli nie, to chociaż zmusić 50 Centa do jasnej deklaracji co do przyszłych walk.

W kuluarach mówi się, że uciekinier z "Gorącej Wyspy" mógłby wkrótce zaboksować na jednej z gal Premier Boxing Champions pod auspicjami grupy promotorskiej Floyda Mayweathera Jr.