TOMASZ JABŁOŃSKI PRZED MŚ: SŁABYCH RYWALI NIE BĘDZIE

Redakcja, Informacja prasowa

2015-09-30

- Do Doha przyjedzie 27 bokserów wyłonionych w kontynentalnych kwalifikacjach, dlatego nikogo słabego nie ma co się spodziewać – mówi Wicemistrz Europy Tomasz Jabłoński (-75 kg), który jutro wyjeżdża na Mistrzostwa Świata.

W czwartkowe przedpołudnie do Kataru polecą trzej bokserzy naszej reprezentacji i Rafako Hussars Poland - srebrni medaliści ME w Samokovie (Bułgaria) – czyli Jabłoński oraz Igor Jakubowski (-91 kg), a także ćwierćfinalista ME Dawid Jagodziński (-49 kg).

- Nikogo słabego na pewno nie będzie, więc trzeba przygotować się na wojnę w każdej walce. Gdyby mógł wybierać, na pewno chciałbym uniknąć w pierwszej rundzie Kubańczyka Arlena Lopeza, Rosjanina Piotra Chamukowa, z którym przegrałem w finale Mistrzostw Europy i Kazacha Zanibeka Alimchanuly – powiedział lider naszej reprezentacji w wadze średniej, dodając za moment, że najbardziej nie pasują mu rywale "lotni". – Tacy, którzy tylko czekają na kontrę i uciekają od jakichkolwiek wymian – ocenił kapitan Husarii.

Okres kilku tygodni między ME i MŚ bokser SAKO Gdańsk spędził na zgrupowaniach – indywidualnym we Włoszech ze swoimi trenerami klubowymi oraz wraz z reprezentacją opartą na zawodnikach Husarii w Niemczech.

- Forma wydaje mi się nawet lepsza niż przed tegorocznymi Mistrzostwami Europy w Samkovie. Jestem dobrej myśli, zwłaszcza, że widzę efekty pracy nie tylko w ostatnich tygodniach, ale i latach. Sporo się nauczyłem przez kilka sezonów – mówi.

Tomasz nie obawia się klimatu w Doha, choć jak mówi na pewno będzie dawało o sobie znać zmęczenie. – Czekam na jutrzejszy wyjazd, poniedziałkowe losowanie i do boju.

Podczas sobotniej gali Polsat Boxing Night w Łodzi jeden z najlepszych polskich pięściarzy jednogłośnie wypunktował Bartłomieja Gołębiewskiego.

TOMASZ JABŁOŃSKI: SERWIS SPECJALNY

- Trochę czułem się przemęczony, bowiem to była już czwarta walka w tym tygodniu, wliczając trudne sparingowe pojedynki w niemieckim Hennef. Starałem się więcej widzieć w tej walce i szukać ciosów po przyjęciach – powiedział Jabłoński po zwycięstwie z Wicemistrzem Polski.