PROWODNIKOW NADAL BEZ RYWALA. DULORME ODRZUCIŁ OFERTĘ

Redakcja, fightnews.com

2015-09-30

Rusłan Prowodnikow (24-4, 17 KO) wciąż nie może znaleźć rywala. Obóz "Syberyjskiego Rocky'ego" zaproponował walkę Thomasowi Dulorme (22-2, 14 KO), niedawnemu pretendentowi do tytułu WBO w wadze junior półśredniej, ale ten z oferty nie skorzystał.

Rosjanin chciał walczyć 7 listopada na Brooklynie. - Jestem szczęśliwy z powodu wsparcia fanów, którzy okazują je nawet po mojej porażce z Terence'em Crawfordem. Przez wzgląd na szacunek, jakim darzę kibiców, swoją rodzinę, sztab i oczywiście samego siebie, zdecydowałem się nie przyjmować propozycji walki z Prowodnikowem. Musimy zachowywać się w inteligentny i odpowiedni sposób, nie spieszyć się, nie podejmować walki, gdy nie ma czasu na przygotowania. Naszym celem jest mistrzostwo świata i będziemy do niego dążyć w należyty sposób. Szanuję Prowodnikowa i chciałbym z nim walczyć. Możemy jeszcze kiedyś usiąść do negocjacji - powiedział Portorykańczyk.

Prowodnikow po raz ostatni boksował w kwietniu, po emocjonującej walce ulegając na punkty Lucasowi Matthysse. Rosjanin miał wrócić na ring w listopadzie, ale wskutek problemów ze znalezieniem przeciwnika jego występ może zostać przesunięty.