FROCH: WARD NUMEREM JEDEN P4P, GOŁOWKIN POZA DZIESIĄTKĄ

Redakcja, Sky Sports

2015-09-29

Carl Froch zakończył niedawno karierę sportową, ale wciąż czynnie uczestniczy w życiu bokserskim i komentuje niektóre wydarzenia. Ostatnio odniósł się do spekulacji co do następcy Floyda Mayweathera Jr na tronie rankingu P4P. "Kobra" wskazuje bez zastanowienia na jedynego człowieka, z którym nie udało mu się wygrać, czyli Andre Warda (28-0, 15 KO).

- Sporo mówi się o Gołowkinie, ale ja bym go nie wsadził nawet do pierwszej dziesiątki. Patrząc na CV zawodnika i osiągnięcia, numerem jeden w tej chwili jest w mojej opinii Ward. Biorąc pod uwagę sposób w jaki on boksuje, dochodzę do wniosku, że nie widzę sposobu, by teraz mógł przegrać - stwierdził dawny trzykrotny mistrz świata kategorii super średniej i finalista pamiętnego turnieju "Super Six", w którym przegrał na punkty... właśnie z Wardem.

- Mówiąc szczerze, nie jestem wielkim fanem sposobu jego boksowania. Nawet Mayweather był bardziej ofensywnym zawodnikiem i w tym elemencie znalazłbym wielu lepszych. Jestem kibicem i lubię ekscytujące walki, jednak gdy pytacie mnie o zestawienie P4P, to mimo wszystko stawiam na niego - dodał Froch.