LUCAS MATTHYSSE: POSTOŁ POCZUJE SIŁĘ MOICH UDERZEŃ

Ben Jacobs, Boxingscene

2015-09-29

Już w sobotnią noc starcie Lucasa Martina Matthtsse (37-3, 34 KO) z Wiktorem Postołem (27-0, 11 KO) wyłoni nowego mistrza świata federacji WBC kategorii junior półśredniej. Niedawno sławny Freddie Roach namaścił Ukraińca na swojego nowego ulubieńca, jednak Argentyńczyk wydaje się być pewny swego i mocy swoich pięści.

- Obejrzałem sobie wszystkie dostępne w Internecie walki Postoła. Od razu rzuca się w oczy, jak bardzo jest wysoki na warunki naszej kategorii. Ale z tego co zaobserwowałem, to jest normalnym zawodnikiem. Będzie starał się trzymać mnie na dystans i boksować z daleka, jednak w końcu poczuje siłę moich uderzeń - zapewnia bombardier z Buenos Aires.

- Poprzednie starcie z Prowodnikowem było potwornie trudne, lecz mój zawodnik udowodnił to, o czym mówię niemal w każdym wywiadzie, że nie ma żadnych barier, jakich on by nie przekroczył. Lucas ma wielkie umiejętności i bije się niezwykle inteligentnie. Do tego słucha się wskazówek swojego narożnika, więc dobrze się z nim współpracuje - wtrącił Luis Barrera, szkoleniowiec Matthysse.