McCRORY: JOSHUA MA 50% SZANS Z WILDEREM. NA KLICZKĘ ZA WCZEŚNIE

Redakcja, Sky Sports

2015-09-29

Glenn McCrory, były mistrz wagi cruiser, a obecnie ekspert telewizji Sky Sports, uważa, że pomimo małego doświadczenia Anthony Joshua (14-0, 14 KO) już teraz mógłby pokonać czempiona WBC kategorii ciężkiej Deontaya Wildera (35-0, 34 KO).

- Gdybyście zapytali się mnie o to jakiś czas temu, powiedziałbym, że w tej chwili Wilder pokonałby Joshuę. Teraz jednak oceniam szanse 50-50. Nie widzieliśmy jeszcze, jak ktoś trafia Joshuę prosto w szczękę. Nie widzieliśmy nawet jednego takiego ciosu, a co dopiero kombinacji wyprowadzonej przez kogoś, kto jest od niego wyższy i ma bardzo mocne uderzenie z obu rąk. Mimo to, gdyby spotkali się z Wilderem już teraz, np. w listopadzie, dawałbym Anthony'emu naprawdę duże szanse na zwycięstwo - stwierdził 51-latek.

McCrory wątpi jednak, aby Joshua w najbliższych miesiącach zmierzył się z kimś z absolutnej czołówki, a już zupełnie odradza mu podjęcie ryzyka i przystąpienie do pojedynku z Władimirem Kliczką (64-3, 53 KO).

- Kliczko może wiedzieć o boksie za dużo, aby Joshua mógł go pokonać. Lepiej nie puszczać go na Kliczkę, aby nie zebrał lania - lepie poczekać i zmierzyć z Kliczką, kiedy będzie do pobicia. Myślę jednak, że gdy Joshua będzie na szczycie, Kliczki już nie będzie. Ukrainiec stoczy pewnie jeszcze kilka walk, a potem zniknie i zostawi koronę Anthony'emu. Sam Kliczko mówi, że Joshua to przyszłość wagi ciężkiej - powiedział.

Bokser z Watfordu ma stoczyć kolejną walkę 12 grudnia w Londynie. Jego rywalem będzie Dillian Whyte (16-0, 13 KO), z którym AJ przegrał na amatorstwie.