RAFAEL: ADAMEK NADAL MOŻE OBIJAĆ STARYCH BOKSERÓW

Redakcja, ESPN

2015-09-29

Ceniony amerykański ekspert bokserski Dan Rafael skomentował na łamach portalu ESPN walkę Tomasza Adamka (50-4, 30 KO) z Przemysławem Saletą (44-8, 22 KO), która w miniony weekend odbyła się na gali Polsat Boxing Night w Łodzi.

- Saleta nie miał nic do zaaferowania w walce z Adamkiem, który nadal jest dostatecznie dobry, aby obijać starych, wypalonych rywali. Boksował i poruszał się całkiem nieźle na tle statycznego Salety, którego ciosy wyglądały jak wyprowadzane w zwolnionym tempie. Kiedy Saleta ruszał do przodu, aby dobrać się do Adamka, nie przynosiło to żadnego efektu, a Adamek z łatwością trafiał ciosami z obu rąk. Gdy zakończyła się piąta runda, Saleta, czy to z powodu lania czy frustracji, poddał się w narożniku. Adamek przeżył do kolejnej walki - napisał dziennikarz, sugerując, że zwycięstwo może dać "Góralowi" złudne nadzieje, że może się jeszcze liczyć na świecie.

Przyczyną poddania się Salety była kontuzja. W poniedziałek 47-letni pięściarz poinformował, że złamał obojczyk. Adamek, który zanotował jubileuszową, pięćdziesiąta wygraną, zapowiedział, że wróci na ring na początku przyszłego roku.