MARGARITO MOŻE WRÓCIĆ POD BANDERĄ TOP RANK

Steve Kim, boxingscene.com

2015-09-22

Szykujący się do powrotu na ring Antonio Margarito (38-8, 27 KO) może niebawem ponownie zawitać na pokładzie Top Rank. Przedstawiciele Meksykanina spotkali się już z władzami grupy i wszystko jest na dobrej drodze, aby "Tony", który spędził w stajni Boba Aruma większość kariery, ponownie wystąpił pod jej banderą.

- Ludzie z Top Rank są za. Chcą, aby Antonio wrócił, ale muszą mieć stuprocentową pewność, że z jego prawym okiem wszystko jest w porządku. Nie pozwolą mu walczyć w swojej grupie, jeżeli okaże się, że oko nie jest całkowicie zdrowe. Wybieramy się więc do Utah na wizytę u dr. Alana Crandalla, który jest jednym z najlepszych okulistów. Top Rank chce kompleksowych badań. Jeżeli coś będzie nie tak, wycofają się. Podkreślają, że tutaj nie chodzi o to, żeby zarobić pieniądze, tylko o to, aby Antonio był zdrowy. O to się martwią - powiedział Sergio Diaz, menedżer 37-letniego pięściarza.

Margarito po raz ostatni boksował w grudniu 2011 roku, przegrywając z Miguelem Cotto. Rok wcześniej nabawił się poważnego urazu oka w starciu z Mannym Pacquiao, po którym musiał przejść operację.

Przed powrotem na ring Meksykanin pracuje nad formą z Robertem Garcią, z którym trenował już przed przejściem na emeryturę.