THE RING: CHOCOLATITO NOWYM KRÓLEM BOKSU

Redakcja, ringtv.com

2015-09-16

Floyd Mayweather Jr (49-0, 26 KO) zniknął już z rankingu najlepszych pięściarzy świata bez podziału na kategorie wagowe magazynu The Ring. Kto jest nowym numerem jeden? Odpowiedź jest słodka jak czekoladka.

Tak jak 38-letni Amerykanin, Roman "Chocolatito" Gonzalez (43-0, 37 KO) jest niepokonany na zawodowych ringach. Zdobył już tytuł mistrza świata w trzech kategoriach wagowych - słomkowej, junior muszej oraz muszej - i w każdej wygrywał z równie dużą łatwością, zazwyczaj zapewniając kibicom to, czego oczekują, a co w ostatnich latach bardzo rzadko pojawiało się w walkach Mayweathera - nokauty. Niedzielnemu kibicowi pięściarz z Nikaragui nie jest jeszcze dobrze znany, ale powoli zdobywa coraz większą sławę, a to za sprawą pomysłu, aby umieszczać go na galach HBO obok Giennadija Gołowkina. Występy dużego "GGG" i małego "G" są atrakcją, której żaden kibic nie powinien przegapić. Najbliższa okazja już 17 października, kiedy w Nowym Jorku Kazach zaboksuje z Davidem Lemieux, a Gonzalez z Brianem Vilorią.

Drugi w zestawieniu The Ring jest król wagi super średniej, niepokonany od trzynastego roku życia Andre Ward (28-0, 15 KO), którego rankingowe akcje nieco ucierpiały na długim rozbracie z ringiem. Amerykanin jeszcze niedawno wydawał się pewniakiem do zastąpienia Mayweathera na szczycie list P4P, jednak wskutek jego ponad półtorarocznej absencji zdecydowano się docenić znacznie bardziej aktywnego i równie nieuchwytnego dla rywali "Chocolatito".

Podium zamyka czempion wagi półciężkiej Siergiej Kowaliow (28-0-1, 25 KO). Tuż za jego plecami znajduje się wspomniany Giennadij Gołowkin (33-0, 30 KO), a piąty jest wspaniały Guillermo Rigondeaux (15-0, 10 KO), którego wciąż nie mamy okazji oglądać w ringu dostatecznie często.

P4P magazynu The Ring - Top 10

1. Roman Gonzalez
2. Andre Ward
3. Sergey Kovalev
4. Gennady Golovkin
5. Guillermo Rigondeaux
6. Wladimir Klitschko
7. Terence Crawford
8. Manny Pacquiao
9. Shinsuke Yamanaka
10. Kell Brook