TOMASZ JABŁOŃSKI: NIE CZUŁEM SIĘ GORSZY

Redakcja, Informacja prasowa

2015-09-11

Siedmiu bokserów Rafako Hussars Poland zobaczymy w sobotnich finałach Turnieju im. Feliksa Stamma, który odbywa się w hali OSiR Włochy, Warszawa, ul. Gładka 18. W dzisiejszych półfinałach po kontrowersyjnym werdykcie odpadł Wicemistrz Europy Tomasz Jabłoński (-75 kg).

Kapitan Husarii przegrał niejednogłośnie 1-2 z Irlandczykiem Michaelem Oreilly, który w tym roku wygrał Igrzyska Europejskie w Baku.

- Nie czułem się przegrany w tym pojedynku i byłem zdziwiony werdyktem. Ale cóż, nie pierwszy raz spotykam się z kontrowersyjną oceną swojej walki. Robię swoje dalej, mam wytyczone cele i tak łatwo nikt mnie nie zniechęci... Kłody po drodze trzeba przeskoczyć - mówi Jabłoński, który ma teraz w planach zgrupowaniach we Włoszech i Niemczech, a następnie start w Mistrzostwach Świata w Doha (Katar).

W sobotę Tomasz będzie nie tylko oglądał walki finałowe z udziałem kolegów z Husarii i reprezentacji, ale też posparuje z Węgrem Zoltanem Harcsą, wyeliminowanym w ćwierćfinale przez Bartosza Gołębiewskiego.

Bardzo ciekawie w jutrzejszych finałach zapowiada się kolejny pojedynek między Dawidem Michalusem i Mateuszem Polskim (-60 kg). Dziś obaj wygrali na punkty 3:0 ze swoim rywalami - Dawid Michelus pokonał Walijczyka Billy'ego Edwardsa, a Mateusz Polski Anglika Luke'a McCormacka.

- Zaboksowałem z głową, nie biłem się niepotrzebnie, tylko rozważałem każdy krok i ruch w ringu. Jak było widać, boksowałem inaczej niż w ostatnim czasie. Dużo dało mi występy w lidze World Series of Boxing i w Mistrzostwach Europy. Trenerzy w klubie, kadrze i Husarii wpajają mi cały czas pewne rzeczy, wspólnie udaje się eliminować błędy juniorskie - powiedział Michelus, a Polski dodał - Stoczyłem dobrą walkę z wymagającym rywalem. Oby takich walk jak najwięcej, bo czuję, że jest progres. Są jeszcze niektóre elementy w moim boksie, które trzeba poprawić, ale na ten czas jest dobrze.

Po raz drugi w finale Turnieju im. Stamma wystąpi Mateusz Tryc -81 kg, który wygrał dziś ze Szkotem Rossem Welshem. O tytuł Mateusz Tryc powalczy z Arkadiuszem Szwedowiczem. Czyli powtórka finału niedawnych Mistrzostw Polski Seniorów.

W półfinale zwycięstwo odniósł też Paweł Wierzbicki (+91 kg), pokonując Anglika Nathana Gormana 2-1.

W wyniku losowania w finałach wystąpią trzej zawodnicy Rafako Hussars Poland - Dawid Jagodziński (-49 kg), Michał Olaś (-91 kg) i Roger Hryniuk (+91 kg).