PEDRO DIAZ: CZAGAJEW W REWANŻU MA SZANSĘ POKONAĆ KLICZKĘ

Redakcja, AllBoxing.ru

2015-09-09

Po śmierci Fritza Sdunka zwolniło się miejsce w narożniku Rusłana Czagajewa (34-2-1, 21 KO). Miejsce legendarnego niemieckiego szkoleniowca zajęła legenda kubańskiej szkoły boksu, Pedro Diaz. Między panami od razu pozytywnie zaiskrzyło, co na własnej skórze odczuł znokautowany już w pierwszej rundzie Francesco Pianeta.

Czagajew z Diazem po raz drugi wyjdą wspólnie do ringu 17 października w Kilonii. Jego rywalem w obowiązkowym rewanżu narzuconym przez władze federacji WBA będzie Fres Oquendo (37-8, 24 KO). Za pierwszym razem "Biały Tyson" przeżywał katorgi i wygrał nieznacznie na punkty. Teraz ma być znacznie lepiej, oczywiście za sprawą nowego trenera. Diaz posunął się nawet tak daleko, że zapowiada zwycięstwo swojego podopiecznego nad Władimirem Kliczką (64-3, 53 KO) w ewentualnym rewanżu. Przypomnijmy, iż w czerwcu 2009 roku Kliczko porozbijał Rusłana, który nie wyszedł do dziesiątego starcia. Trzeba jednak przy tym dodać, że Uzbek dowiedział się o wszystkim późno i miał mało czasu na przygotowania.

- Rusłan ma wszystko co potrzeba, by w ewentualnym rewanżu pokonać Kliczkę. To wielki wojownik, ale i wielki człowiek. Jest bardzo zdyscyplinowany i na co dzień udowadnia, że jest prawdziwym mistrzem. Jest gotów na każdego zawodnika, z mistrzami świata włącznie. Jeśli tylko będzie dobrze przygotowany, może pokonać każdego - powiedział Diaz.