OBÓZ CANELO: CO TAKIEGO ROACH MOŻE PRZEKAZAĆ COTTO? ON LEDWO MÓWI

Redakcja, El Nuevo Dia

2015-09-06

Obóz Saula Alvareza (45-1-1, 32 KO), najbliższego rywala Miguela Cotto (40-4, 33 KO), nie podpisuje się pod powszechną opinią, że Portorykańczyk przeszedł metamorfozę i poczynił imponujące postępy pod okiem Freddie'ego Roacha.

Amerykański szkoleniowiec prowadził "Junito" w trzech ostatnich walkach. Wszystkie zakończyły się efektownym triumfem boksera z Caguas, którym sam przypisuje sukces strategii Roacha. Meksykanie są jednak sceptyczni.

- To nie jest żadna strategia, to nie są szachy, to zwykły boks. Jaką strategię w trakcie trwającej minuty przerwy może komuś przekazać ktoś, kto - z całym szacunkiem - ledwo mówi? - powiedział Eddie "Chepito" Reynoso, syn trenera Alvareza, nawiązując do choroby Parkinsona, z którą od lat zmaga się Roach.

Ojciec Eddie'ego, Jose "Chepo" Reynoso, posunął się o krok dalej i stwierdził, że Cotto nigdy nie był tak dobry, jak go malują.

- To nie jest dobry pięściarz. Zawsze walczy w ten sam sposób - ocenił, dodając, że Portoryko wydało znacznie lepszych zawodników. - Nie mam wątpliwości, że najlepszym bokserem w historii tej pięknej wyspy był "Tito" Trinidad. On był największy, nie tylko ze względu na osiągnięcia, ale i charyzmę oraz kontakt z ludźmi.

Cotto i Alvarez skrzyżują rękawice 21 listopada w Mandalay Bay w Las Vegas. Stawką będzie pas WBC w wadze średniej.