MASTERNAK EFEKTOWNIE NOKAUTUJE W DREŹNIE

2015-09-05

Carlos Ailton Nascimento (12-2, 9 KO) był wielką niewiadomą przed spotkaniem z Mateuszem Masternakiem (36-3, 26 KO), choć niewątpliwie to Polak był wyraźnym faworytem tej konfrontacji. Na szczęście obyło się bez niespodzianki.

Od początku "Master" kontrolował wyższego rywala swoim lewym prostym, a w połowie pierwszej rundy zaskoczył go w akcji prawy na prawy. Od początku drugiego starcia wrocławianin skracał dystans i wyraźnie polował na kończącą akcję. Po minucie było już po wszystkim. W pewnym momencie doskoczył do przeciwnika, huknął kombinacją lewy-prawy i Brazylijczyk padł ciężko na matę ringu w Dreźnie. Co prawda powstał z trudem, gdy sędzia doliczył do ośmiu, ale był jeszcze wyraźnie wstrząśnięty, więc arbiter słusznie zastopował dalszą potyczkę.

Dzięki tej efektownej wygranej Masternak zdobył wakujący, interkontynentalny pas federacji WBA kategorii junior ciężkiej.