RIABIŃSKI NIEZAINTERESOWANY WALKĄ LEBIEDIEW-GŁOWACKI

Aleksiej Sukaczew, boxingscene.com

2015-08-30

Szef grupy Mir Boks Andriej Riabiński poinformował, że nie chce, aby jego pięściarze unifikowali pasy mistrzowskie w kategorii junior ciężkiej. W związku z tym nie dojdzie na przykład do walki Denisa Lebiediewa (27-2, 20 KO), posiadacza tytułu  WBA, z czempionem WBO Krzysztofem Głowackim (25-0, 16 KO).

- Celem naszej grupy jest posiadanie jak największej liczby mistrzów świata. Gdy więc mówimy o pojedynku unifikacyjnym Lebiediew-Głowacki, z jednej strony rozumiem, że należałoby do niego doprowadzić, z drugiej jednak nie mam na to chęci, zwłaszcza po zwycięstwie Głowackiego nad Huckiem. To dlatego, że Lebiediew ma już jeden pas i jeżeli wygra z Głowackim, będzie miał kolejny. Nie potrzebujemy tego. Chcę, żeby Lebiediew miał tytuł, ale tak samo chcę, aby czempionami byli Drozd, Czakijew i Kudriaszow. Chcę mieć mistrza w każdej federacji. To moje marzenie. Nie będzie łatwo osiągnąć cel, ale będziemy próbować - wyjaśnił rosyjski promotor.

Lebiediew kolejną walkę w obronie tytułu stoczy 4 listopada w Kazaniu. Jego rywalem będzie Lateef Kayode (21-0, 16 KO). W głównym wydarzeniu wieczoru zmierzą się Aleksander Powietkin (29-1, 21 KO) i Mariusz Wach (31-1, 17 KO).