KRZYSZTOF GŁOWACKI CHCE SPROWADZIĆ GALĘ PBC DO POLSKI

Redakcja, Ring Magazine

2015-08-19

- Nie było klauzuli o rewanżu. Nie wiem kto teraz będzie moim rywalem, lecz stoi za mną świetny zespół, czyli menadżer i promotorzy, a ja im w pełni zaufałem - stwierdził Krzysztof Głowacki (25-0, 16 KO) w rozmowie z magazynem The Ring.

- Moim marzeniem byłaby walka w obronie pasa WBO w Polsce. To byłby prezent dla Polaków. Fajnie byłoby po raz pierwszy zaprezentować galę z serii PBC w Europie i to od razu w mojej ojczyźnie. To przeszłoby do historii - przekonuje nowy champion kategorii cruiser według federacji WBO.

Pięściarz z Wałcza po raz kolejny podziękował za pomoc klubowemu koledze, dwukrotnemu championowi w przeszłości - Krzyśkowi Włodarczykowi (49-3-1, 35 KO). Popularny "Diablo" pomagał "Główce" w sparingach, imitując akcje obrońcy pasa, Marco Hucka (38-3-1, 26 KO).

- Włodarczyk to świetny zawodnik i chcę mu podziękować za jego pomoc. Huck może bije mocno, lecz Krzysiek uderza dużo, naprawdę dużo mocniej i nie mam wątpliwości, że będzie jeszcze mistrzem świata. Nikt nie może się z nim równać jeśli chodzi o siłę ciosu - twierdził Głowacki, który dotąd pozostawał trochę w cieniu "Diablo", ale nawet Łukasza Janika czy Pawła Kołodzieja.