BERNARD HOPKINS CHĘTNY NA WALKĘ Z ABRAHAMEM, NAWET W EUROPIE

Victor Salazar, Boxingscene

2015-08-19

Pomimo przekroczenia pięćdziesiątki Bernard Hopkins (55-7-2, 32 KO) nie porzuca marzeń o wielkich walkach. Wcześniej chęć spotkania z legendarnym "Katem" wyraził Arthur Abraham (43-4, 29 KO). Teraz on odbija piłeczkę i również mówi o takiej potyczce.

- Jeszcze nie przechodzę na emeryturę. Chcę kolejnych historycznych osiągnięć. Przechodząc z wagi średniej do półciężkiej ominąłem super średnią. Są tam ciekawi rywale, jak choćby Abraham. To silny i trudny oponent, a do tego ma bardzo dobrą defensywę, podobną do "Winky" Wrighta. Taka opcja wydaje mi się kusząca - nie ukrywa wielki mistrz z Filadelfii, który chciałby takiego spotkania w styczniu, w okolicach swoich 51. urodzin.

- Pracujemy teraz nad różnymi detalami w tej sprawie. Chciałbym współpromować ten pojedynek, a potem, bez względu na jego wynik, przejść na emeryturę. Walka w okolicach moich urodzin, może się odbyć nawet w Europie, byle to tylko miało sens dla mnie i niego. Mam w końcu w Europie sporo kibiców. To dla mnie ważne, gdyż nie miałem wcześniej okazji na zdobycie pasa kategorii super średniej. Bez problemu zejdę do tego limitu - dodał Hopkins.