PROMOTOR HUCKA: BYŁEM W SZOKU, ŻE GŁOWACKI TO WYTRZYMAŁ

Keith Idec, boxingscene.com

2015-08-16

Lou DiBella, promotor Marco Hucka (38-3-1, 26 KO), jest pod wrażeniem postawy Krzysztofa Głowackiego (25-0, 16 KO), który na gali w Newark odebrał Niemcowi pas WBO w wadze junior ciężkiej. - Nie mogłem uwierzyć w to, że Głowacki przetrwał szóstą rundę - mówi.

Polak leżał w tym starciu na macie, z trudem się podniósł i wydawało się, że może przegrać, jeżeli nie przez klasyczny nokaut, to przez techniczny. Pięściarz z Wałcza pokazał jednak olbrzymi hart ducha, podjął walkę i odgryzał się mistrzowi, aż w koncu znokautował go w jedenastym starciu.

- Marco z czasem podkręcił tempo, ładnie kontrował tego faceta. Nie mogłem uwierzyć, kiedy przetrwał on szóstą rundę. To był dla mnie prawdziwy szok. Dzieciak to bestia, ma olbrzymie jaja - skomentował Amerykanin.

Głowakci i Huck nie tylko skradli widowisko w Prudential Center, przyćmiewając główne gwiazdy wieczoru - Antonio Tarvera i Steve'a Cunninghama, ale też stoczyli jedną z najlepszych walk tego roku.

- Nasz biznes polega na rozrywce. To była świetna walka. Jeżeli komuś się nie podobała, to znaczy, że nie lubi tego, o co w tym biznesie chodzi. Dla mnie to najlepszy pojedynek, jaki w tym roku widziałem - powiedział DiBella.