STEVENSON-KARPENCY OFICJALNIE. NA KARCIE RÓWNIEŻ RAZOR RUDDOCK

Redakcja, ESPN

2015-08-06

Walka mistrza WBC w kategorii półciężkiej Adonisa Stevensona (26-1, 21 KO) z Tommym Karpencym (25-4-1, 14 KO) została oficjalnie potwierdzona przez promotora Kanadyjczyka. Pięściarze skrzyżują rękawice 11 września w Toronto.

- Jestem gotowy go zranić. Ciężko pracuję i pozostaję skoncentrowany - stwierdził obrońca tytułu, a pretendent wtrącił: - Pokonałem tego samego zawodnika, któremu Stevensona odebrał pas mistrzowski, Chada Dawsona. Po tym zwycięstwie mówiłem, że niebo jest dla mnie limitem. Potwierdziłem wtedy, że należę do elity wagi półciężkiej. Teraz muszę wygrać tę walkę.

Wrześniowa gala będzie częścią cyklu Premier Boxing Champions, który po raz pierwszy zawita do Toronto. Przy organizacji zawodów pomagać będzie słynny Lennox Lewis, współpracujący z promującą Stevensona grupą GYM. Były król wagi ciężkiej jest Brytyjczykiem, ale to w Kanadzie dorastał i dla tego kraju wywalczył w 1988 roku olimpijskie złoto.

- Jestem dumny, że mogę budować ogólnokrajową platformę, dzięki której bokserzy tacy jak Stevenson mogą pokazywać swój talent przed własną publicznością i otrzymywać wsparcie, na które zasługują - powiedział.

Co ciekawe, na gali zaboksuje rywal Lewisa sprzed ponad dwóch dekad. W 1992 roku w Londynie Lewis odproawił Donovana Ruddocka (40-5-1, 30 KO) już w drugiej rundzie. Teraz 51-letni zawodnik, który w marcu wrócił do boksu po 13 latach przerwy, wystąpi podczas promowanych przez Lewisa zawodów w Kanadzie. Jego rywalem będzie 29-letni Dillon Carman (8-2, 7 KO), a w stawce znajdzie się mistrzostwo Kanady w wadze ciężkiej.