KHAN: JESTEM ZAWIEDZIONY, ALE FLOYD NA TO ZASŁUŻYŁ

Redakcja, fightnews.com

2015-08-06

Wszyscy są rozczarowani wyborem Andre Berto (30-3, 23 KO) na najbliższego rywala Floyda Mayweathera Jr (48-0, 26 KO), ale być może najbardziej Amir Khan (31-3, 19 KO), który do niedawna sam miał nadzieję, że zaboksuje 12 września z najlepszym pięściarzem świata. Zawodnik z Boltonu zachował jednak klasę i nie wylał pomyj na głowę Amerykanina.

- Jestem zawiedziony. Po raz trzeci byłem jednym z czołowych kandydatów i po raz trzeci nie zostałem wybrany. Są też jednak inne wielkie walki, które mogę stoczyć. Będę nadal ciężko pracować, aby umocnić się na szczycie wagi półśredniej. Floyd Mayweather walczył z najlepszymi przez całą swoją karierę i zasłużył na to, aby teraz walczyć, z kim tylko chce. Życzę mojemu koledze Andre Berto i trenerowi Virgilowi Hunterowi szczęścia. Widziałem, jak ciężko trenuje Andre i wiem, że jest gotowy, aby dać Floydowi trudną walkę - oświadczył Brytyjczyk.

Mayweather i Berto skrzyżują rękawice 12 września w MGM Grand w Las Vegas. Dla "Money" Floyda będzie to ostatni pojedynek w ramach kontraktu z telewizją Showtime i być może ostatni w karierze.