MAŁE PIĘŚCI: TKO 6

Jakub Biłuński, Opracowanie własne

2015-08-02

Kolejny etap dżihadu: szybki techniczny nokaut, czyli relacja z niedawnej wizyty u kuzyna. Tak to się robi na dzikim Wschodzie.

TKO 6 (PÉNITENTIAIRE)

         Zakład Karny w Sierakowie Śląskim jest nowo powstałą jednostką typu półotwartego dla skazanych mężczyzn - recydywistów penitencjarnych, zakwalifikowanych do odbywania kary w zakładzie karnym typu półotwartego w systemie zwykłym i programowanego oddziaływania (R-2/p, R-2/z). W jednostce na chwilę obecną nie mogą przebywać skazani chorzy na cukrzycę insulinozależną. Zakład ma pojemność 624 miejsc i jest przystosowany dla skazanych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

       Przed nami stoi drobna nastolatka. Tuż obok jej matka ze szpotawą stopą, zniszczona alkoholem. Obie kobiety są w zaawansowanej ciąży. Na rękach starszej z nich kilkumiesięczne dziecko. Wokół szpotawej stopy kręci się mała dziewczynka, najwyżej dwuletnia. Strażnik odbiera wszystkim dowody osobiste i dokonuje kontroli za pomocą ręcznego wykrywacza metali. U nastolatki znajduje jakiś ostry przedmiot. Przypomina miniaturowy śrubokręt.

       Garrett Super Scanner V jest jednym z najpopularniejszych ręcznych detektorów na świecie. Jest to wysokiej klasy urządzenie do precyzyjnej lokalizacji potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów metalowych. Doskonale nadaje się do szczegółowego badania oraz jako uzupełnienie bramowych wykrywaczy metali. Charakteryzuje się prostym sposobem obsługi oraz nowoczesną, ergonomiczną obudową.      

       Na sali widzeń kilkadziesiąt osób, więźniowie i goście. Uwagę zwraca grupa Cyganów. Wśród nich niski grubas w okularach przeciwsłonecznych. Ma na sobie francuski t-shirt Adidasa z napisem ''LaCrim'' - pseudonimem rapera algierskiego pochodzenia - i jasnobłękitne spodnie z aksamitnego dżinsu, włoskie jak diabli. Do tego wiejskie pikolaki.

Czytaj i oglądaj więcej na stronie wydawnictwa Ebr - www.boxrep.eu >>>