PBC: FRAMPTON W TARAPATACH, ALE WSTAŁ I WYGRAŁ

Leszek Dudek, Informacja własna

2015-07-19

To miał być wielki debiut utalentowanego Carla Framptona (21-0, 14 KO) w Stanach Zjednoczonych, a wyszła z tego jedna z najlepszych walk, jakie dotychczas mieliśmy okazję oglądać w Premier Boxing Champions. Nieznany szerzej Alejandro Gonzalez Jr (25-2-2, 15 KO) już w pierwszej rundzie postraszył faworyta, dwukrotnie rzucając go na deski. Ostatecznie 28-letni Frampton wygrał na punkty i zachował pas mistrza świata IBF wagi super koguciej.

Od początku rzucała się w oczy zdecydowana przewaga wzrostu po stronie meksykańskiego pretendenta. Noszący przydomek "Cobrita" dumny syn dawnego czempiona WBC kategorii piórkowej postanowił nie okazywać przeciwnikowi respektu i dwukrotnie ukąsił na samym początku walki. Pierwszy nokdaun był nieco przypadkowy. Mistrz źle stał na nogach i przyjął lewy prosty, po którym stracił równowagę. Wydawało się, że zaraz opanuje sytuację, ale wtedy padł po raz drugi - tym razem po ciosie za ucho. Frampton był nieco wstrząśnięty, ale zachował spokój i od drugiej odsłony wziął się do roboty.

"The Jackal" bez obaw wdawał się w wymiany, ryzykując kolejną wycieczkę na deski. Raziła jego nieruchoma głowa, ale na szczęście faworyta nie zawodziły nogi i refleks. Kibicom mogły się podobać złożone kombinacje,choć brakowało nieco ciosów na tułów w wykonaniu Irlandczyka. Z czasem Frampton zaczął coraz bardziej rozbijać Gonzaleza, a chwilami bezradny młody Meksykanin bił wtedy poniżej pasa, za co stracił dwa punkty. Po ostatnim gongu sędziowie jednogłośnie wskazali na mistrza, punktując 116:108, 116:108 i 115:109.

Dla zwycięskiego Framptona nie brakuje wyzwań w kategorii super koguciej. Carl może powoli myśleć o starciach z innymi mistrzami jak Rigondeaux i Quigg, a przecież do limitu 122 funtów wrócił także Nonito Donaire, który ma chrapkę na kolejny tytuł. Pokonany Gonzalez ma dopiero 22 lata i jeśli nabierze nieco ogłady, może z powodzeniem rywalizować z najlepszymi, tylko czy przy takim wzroście powinien męczyć się w tej wadze?