HUGHIE FURY KONTRA... WITALIJ KLICZKO? ANGLICY RZUCILI WYZWANIE

Redakcja, worldboxingnews.net

2015-07-09

Klan Furych chce za jednym zamachem rozprawić się z obydwoma braćmi Kliczko. W przypływie fantazji Peter Fury zaproponował, aby 24 października w Dusseldorfie jego syn Hughie Fury (15-0, 8 KO) skrzyżował rękawice z przebywającym na emeryturze Witalijem Kliczką.

Wspomnianego dnia kuzyn Hughie'ego, trenowany przez Petera Tyson Fury (24-0, 18 KO) zmierzy się w ESPRIT arena z młodszym bratem Ukraińca, Władimirem Kliczką (64-3, 53 KO). Wiadomo już, że na tej samej gali zaboksuje 20-letni Hughie, ale nie wiadomo z kim. Jego ojciec w każdym razie nie zawęża pola potencjalnych rywali.

- Najpierw chcieliśmy, aby Hughie zmierzył się z trenerem Władimira, Jonathonem Banksem, ale byłoby nawet lepiej, gdyby udało się ściągnąć z emerytury Witalija. Banks odmówił, najwyraźniej woli się skupić na przygotowaniu Władimira do walki z Tysonem, dlaczego więc nie spróbować z Witalijem i nie zrobić z tego gali pomiędzy klanem Furych a braćmi Kliczko? Witalij to wielki mistrz, bardzo go szanuję, ale nie miałbym problemu, aby puścić na niego syna. Jeżeli i jego nie uda się przekoanć do walki, poszukamy innego nazwiska z topu, aby Hughie mógł kontynuować rozwój - powiedział Peter.

Niespełna 44-letni Witalij Kliczko ostatnią walkę stoczył we wrześniu 2012 roku. Od tego czasu koncentruje się na karierze politycznej i pełnieniu funkcji mera Kijowa. Niedawno zapowiedział, że wystartuje w kolejnych wyborach, co właściwie wyklucza jego powrót do bokserskiej rywalizacji.